Dolina Baryczy na antenie telewizyjnej Dwójki

W każdy piątek o godzinie 6.30 serdecznie zapraszamy do oglądania serialu "Misja Natura" na antenie telewizyjnej Dwójki.

Najbliższy odcinek pt. Dolina Baryczy już jutro 24 lutego!

 

Serial „Misja Natura" według scenariusza i w reżyserii Jacka Piotra Tarasiuka oraz Dariusza Kuciewicza, to cykl 12 odcinków prezentujących w nietypowy sposób funkcjonowanie sieci Natura 2000 w Polsce i Europie oraz współpracę człowieka z naturą. Poszczególne odcinki zrealizowane są w konwencji filmów podróżniczo-ekspedycyjnych, każdy na innym obszarze Natura 2000 w różnych rejonach Polski.

Serial ma charakter popularyzatorski i uświadamiający, dlatego też skierowany jest do szerokiej i różnorodnej grupy odbiorców, głównie młodzieży i osób dorosłych. Kieruje on uwagę odbiorców na bardziej i mniej znane zakątki Polski, które odwiedzą Gosia (Małgorzata Kosik) i  Romek (Romuald Mikusek) w celu wykonania określonych misji. Telewidzowie poznają cenne przyrodniczo miejsca z całej Polski: Kurze Grzędy, Zatoka Pucka i Półwysep Helski, Dolinę Noteci, Zalew Szczeciński, Dolinę Bugu, Góry Stołowe, Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, Puszczę Knyszyńską, murawy kserotermiczne Wyżyny Miechowskiej, Pieniny oraz Pustynię Błędowska i Poligon Orzysz.

Serial powstał w ramach projektu "Misja Natura" realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat nad projektem objęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Krakowie.

Więcej informacji o serialu na stronie: www.misjanatura.fwie.pl.

 baner_serialu